Kultúra a spoločenský životOstatné podujatia v obci

NOC NA KATARÍNKE

Plagát – pozvánka

Chátrajúce múry, rozpadnutý kostol a kláštor, zrútené klenby, sutinou zapadnutá história, či príbehy rôznych ľudí, ktorí sa na tomto mieste za 4 storočia jej existencie ocitli. Toto všetko sa odkryje pod rúškom tmy v žiare petrolejok a sviečok 16. augusta 2014 večer v ruinách Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej pre Teba i pre mňa.

Mladí dobrovoľníci z Katarínky: Občianske združenie Katarínka a Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže Vás pozývajú  v sobotu 16.8.2014 na Noc hradov a zrúcanín:

  • KONCERT KOMORNEJ HUDBY v podaní gitaristu Ondreja Veselého a sopranistky Evy Suškovej  (o 18:00)
    Okrem skladieb J. S. Bacha, C. Domeniconiho, či N. Boulanger zaznejú i diela žijúcich renomovaných slovenských skladateľov – okrem éterického žalmu „Nad Rzekami Babilońskiemi“ od Ondreja Veselého to budú kompozície Viery Janárčekovej, Vladimíra Bokesa a Miloša Betka. Poslední dvaja menovaní autori potvrdili i osobnú účasť na koncerte.
  • Svätá  omšu v ruinách kostola sv. Kataríny (o 19:30).
  • Malé občerstvenie s dobrovoľníkmi oživujúcimi toto miesto a nočné sprevádzanie s príbehom sv. Kataríny vo svetle petrolejok o 21:00.

Vozidlom sa dá dostať na záchytné parkovisku na Nových horách, odtiaľ cca. 20 minút peši. Doporučujeme vziať si so sebou baterku alebo čelovku…

Zobraziť viac

Súvisiace články

Tlačidlo Späť hore