BrigádyZáhradkári

Brigády v hájiku SNP a na cintoríne

Hájik SNP už roky dotvára kolorit Dechtíc a už len pamätníci si sem – tam spomenú, aké bezútešné miesto to bývalo pred tým, ako miestna organizácia Slovenského zväzu záhradkárov v spolupráci s vtedajším MNV Dechtice, zmenili strmý, svah plný výmoľov a jám, kde si ľudia kopali piesok a ktoré sa neskor plnili odpadkami, na kus príjemnej krajiny. A nielen to, odvtedy až doteraz sa dechtickí záhradkári o tento kus prírody vzorne starajú.

Za tie roky zo sadeničiek vyrástli veľké stromy a niektoré v konkurencii hustého porastu neprežili. A práve odstránením odumretých a odumierajúcich drevín začali 16.10.2019 tohtoročné preddušičkové brigády  našich záhradkárov v hájiku SNP. Brigádnici pokračovali v brigáde aj v piatok 18. októbra.

22. 10. 2019 sa k brigádam pripojila aj Miestna organizácia zdravotne postihnutých, ktorá  pracovný záber  rozšírila aj na priľahlý cintorín, ktorý  pripravili nielen pre dôstojné slávenie sviatku Všetkých svätých, ktorým je zasvätená pýcha Dechtíc – románska rotunda na cintoríne, ale aj pre očakávaných početných návštevníkov cintorína v súvislosti s Pamiatkou zosnulých.

» Fotoalbum

Zobraziť viac

Súvisiace články

Mohlo by vás zaujímať
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore