AKTUALITY

Deň matiek

MAMA – sú to len štyri písmená no pre každého z nás znamenajú veľmi veľa. Mama je človek, okolo ktorého sa točí celý náš život, a ktorému nikdy nesplatíme to, čo pre nás urobil.

Druhá májová nedeľa patrí našim mamičkám. Ide o sviatok, keď ľudia vzdávajú hold matkám, oslavujú materstvo a vyzdvihujú materské puto, ktoré vzniká medzi matkou a jej ratolesťami. Je to teda skvelá príležitosť, kedy sa poďakovať mamičkám za všetko, čo pre nás v živote robia.

Inak tomu nebolo ani u nás. V nedeľu 14. mája 2023 starosta obce PhDr. Karol Zachar pozval všetky mamičky, babičky a krstné mamy na oslavu Medzinárodného dňa matiek do kultúrneho domu. V úvode sa ujal slova starosta obce a v krásnom príhovore poďakoval všetkým mamičkám za ich vplyv na deti a lásku, ktorú im dávajú. Pri tejto príležitosti prišiel mamičky pozdraviť aj poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Róbert Fico a kytičku ako prejav vďaky odovzdal predsedníčke MO Zdravotne postihnutých Jarmile Pauerovej, predsedníčke Jednoty dôchodcov Marte Kopšíkovej a podpredsedníčke Slovenského zväzu záhradkárov Libuši Závodskej.

Krásne kultúrne podujatie, ktoré dopĺňala milá výzdoba si pre mamičky pripravili detičky z materskej škôlky s pani učiteľkami. Program bol na ľudovú nôtu s piesňami i tancom. Svojím milým vystúpením potešili mamičky aj babičky, ktoré boli na nich hrdé a s láskou sledovali šikovné deti na javisku.

Deň matiek je síce za nami, ale na naše mamičky by sme nemali zabúdať počas celého roka. Mamičky sú tu vždy pre nás a my im z celého srdca prajeme pevné zdravie, milujúcu rodinu a domov plný šťastia.  

Zobraziť viac

Súvisiace články

Mohlo by vás zaujímať
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore