FutbalHodyŠport a organizácie

Hodový futbal 2011

V roku 2011 bol termín dechtických hodov stanovený na 13.11.2011. V rámci tradície sa uskutočnil i zápas starých pánov rozdelených podľa historickej hranice – riečky Blava, ktorá až do roku 1885 rozdeľovala Dechtice do dvoch žúp.

NITRIÁNSKA ŽUPA – BRATISLAVSKÁ ŽUPA 2:3

V netradične peknom slnečnom počasí sa v pondelok 14.11.2011 odohral tradičný hodový zápas starých pánov Nitrianskej a Bratislavskej župy.
Svietiace slniečko prilákalo aj fanúšikov, ktorí prišli povzbudiť a aj ochutnať tradičné varené víno v prestávke zápasu.

Vedenia sa ujali hráči Nitrianskej župy gólom Milana Machoviča, no potom sa trikrát presadili aj hráči Bratislavskej župy dvoma gólmi Richarda Fila a jedným Mareka Machoviča otočili skóre.Nitrianska potom znížila Martinkovičom Jaroslavom na 2:3.V závere zápasu sa snažili aj vyrovnať, ale obrana Bratislavskej župy posilnená o Michalu Šimončičovú im to už nedovolila a vrátila im prehru z minulého roku. Po vydarenom zápase si všetci spoločne pochutili na výbornom guláši v krásnych nových kabínach.

NITRIANSKA ŽUPA:

Hutta Peter, Uher Vlado, Heteš Stano, Nádaský Štefan, Benovic Ján, Hlavatovič Jozef, Vyskoč Zdeno, Martinkovič Jaro, Machovič Milan
Tréner: Srdoš Milan

BRATISLAVSKÁ ŽUPA:

Korček Pavol, Boledovič Dano, Hlavatovič Anton, Šimončičová Michala, Chrvala Dominik, Kolesík Daniel, Holický Emil, Filo Richard, Machovič Marek
Tréner: Šimončič Štefan

Foto a text: Milan Machovič © 2011
Zobraziť viac

Súvisiace články

Mohlo by vás zaujímať
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore