Archív obecných správFotogalériaKORONAVÍRUS

Dechtice sú rúškovo sebestačné

Od pondelka 16.3.2020 začali Dechtičania, pod vedením starostu Karola Zachara, svojpomocne riešiť nedostatok ochranných rúšok, ktoré sú v rámci prevencie pred šírením koronavíru SARS CoV-2 nielen veľmi potrebné, ale v súlade s preventívnymi opatreniami sú nevyhnutné pri vstupe do obchodov, ordinácií, lekární, či prostriedkov hromadnej dopravy.

V budove obecného úradu sídli aj súkromné krajčírstvo – a práve to sa stalo hlavným výrobným stanom. Okrem krajčírok sa do výroby zapojili aj pracovníčky obecného úradu, materskej školy a školskej jedálne. Časť potrebného množstva objednala obec aj ako zákazku.

Počiatočným problémom bol nedostatok materiálu, najmä gumičiek, ale keď starosta vyzval miestnym rozhlasom občanov k spolupráci, našlo sa toľko surovín, že vo štvrtok musel dočasne príjem ,,tovaru“ pozastaviť.

Prvé rúška boli určené najmä seniorom – no vo štvrtok už boli k dispozícii pre každého.
Distribúcia rúšok prebieha vo vchode do obecného úradu vždy po vyhlásení miestneho rozhlasu. Starosta, ktorý sa distribúcie ujal osobne, dáva ľuďom aj základné inštrukcie, ako a kedy rúško nosiť a ako sa oň starať.

Ľudia sa, a to je povzbudivé, správajú zodpovedne. Eliminácii možnej nákazy pomáhajú aj opatrenie predavačiek supermarketu – počet kupujúcich je obmedzený – záujemci vzorne čakajú vonku v bezpečných odstupoch.  A je samozrejmé, že do obchodu sa človek bez ochranných prostriedkov nedostane.

» Fotoalbum

Zobraziť viac

Súvisiace články

Mohlo by vás zaujímať
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore