Odkazy starostu

Reakcia starostu obce na fb príspevok Petry Machovičovej

Č.4

Chcel by som Petre poďakovať za upozornenie na odpad v Segedíne. Nevedel som o tom, ale už v pondelok 30. 01. 2023 bol odpad odvezený a uložený na riadenú skládku odpadov v Rakoviciach. Mrzí ma čo sa stalo, ale nemôžem mať oči všade.

Petra, píšeš, že v Dechticiach sa nič nerobí pre mladých.
Tá nová vycukrovaná škôlka nie je pre mladých? Nová školská kuchyňa a jedáleň nie sú pre mladých? Perfektne udržiavaná škola nie je pre mladých? Nová telocvičňa nie je pre mladých? Nový vodovod, opravený kultúrny dom, nové osvetlenie na Trstinách, Obecné bytovky, špotroviská, optický internet, výstavba nových rodinných domov na Lúkach, to nie je aj pre mladých? Protizáplavové opatrenia azda chránia len starých? Okrem toho obecný úrad organizuje väčšinu tradičných spoločenských akcií. Ak máš na mysli aj niečo iné, tak sa môžeš prejaviť. Normálnym, reálnym aktivitám sa medze nekladú.
3. Petra, čo sa týka Tvojho cvičenia, Ty dobre vieš, že som Ťa vždy v tejto veci podporil a vyšiel Ti v ústrety. Tak neviem prečo si teraz vymýšľaš a zavádzaš. V priestoroch obecného úradu cvičíš už niekoľko rokov a nie iba teraz pred poslednými voľbami. Je náhoda, že sa nová telocvičňa poskytuje pre verejnosť práve od obdobia volieb. A som presvedčený, že práve telocvičňa, keď už ju máme, je vhodnejší priestor na cvičenie ako zasadačka či obecná sobáška.
Ďalej píšeš, že v minulosti mala cudzia cvičiteľka zadarmo k dispozícii kultúrny dom. Áno, cvičiteľka bola síce cudzia, ale tých 30 spokojných cvičiacich žien boli prevažne Dechtičanky. U Teba je to naopak. Ty si Dechtičanka, ale tie všetky štyri (!!!) cvičenky sú cudzie. A to, myslím si, je veľký rozdiel.

A teraz ešte k téme klub mamičiek. Petra, píšeš, že nikto sa Tvojim nápadom nezaoberá a že si požiadala o zaradenie Tvojho nápadu do programu zasadania OZ. A tiež, že poslanci ešte nedostali Tvoje materiály. K tomu to uvádzam iba toľko, že ešte som neurčil termín zasadania OZ, preto poslanci nemajú zatiaľ pozvánku a teda ani materiály k zasadaniu.

Pre informovanosť prípadných záujemcov uvádzam, že klub mamičiek si predstavuješ takto:

A navrhuješ, aby to obec vybudovala v priestoroch bývalej družstevnej výrobni mäsových výrobkov:

Tiež si vypočítala rozpočet na vybudovanie klubu mamičiek vo výške 5000€! Podotýkam na náklady obce. Ja neviem, ale myslím, že toto nepotrebuje ďalší komentár.

Tiež píšeš, že si vďačná predsedovi družstva, že Ti ponúkol jednu futbalovú šatňu na obecnom štadióne.

Šatňa má rozmer 4,5mx 2,5m, t.j. 11m2. Ako mám reagovať na takúto hlúposť!?

A tiež chcem podotknúť, pri všetkej úcte, že predseda družstva nie je štatutár obce ani poslanej OZ, aby mohol ponúkať obecný majetok.

Priatelia, za tie roky ma už poznáte a viete, že sú u mňa dvere otvorené pre každého. Nikdy sme na úrade nikoho neodmietli, vždy sme si každého vypočuli a snažili sa vyjsť v ústrety. To platí naďalej. Budem rád, ak prídete s nápadom, návrhom na realizáciu, hľadali spolu s nami riešenia a v neposlednom rade, ak nás upozorníte na prípadné pochybenia, budeme pracovať na ich odstránení.

Zobraziť viac

Súvisiace články

Mohlo by vás zaujímať
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore