Archív obecných správInvestičné akcie

Revitalizácia bývalého dolného cintorína

Obecné zastupiteľstvo sa na svojom zasadnutí 1. 3. 2023 zaoberalo, okrem iného, aj potrebou revitalizovania priestoru bývalého dolného cintorína. Poslanci sa jednoznačne stotožnili s nutnosťou zanechať priestoru pietny ráz a zároveň ho začleniť medzi verejné priestranstvá s oddychovou funkciou pre občanov.
Táto téma bola za posledné roky otvorená niekoľkokrát, no vzhľadom na jej citlivosť nedošlo k realizácii žiadnych úprav. Bol dokonca vypracovaný aj odborný projekt, no ten sa nestretol so súhlasom verejnosti.
Tentokrát sa poslanci rozhodli umožniť verejnosti vyjadriť svoje názory na ďalšie postupy vopred. Zaoberať sa konkrétnym riešením revitalizácie budú, až keď sa s podnetmi, názormi a pripomienkami občanov oboznámia.
Občania sa môžu k téme vyjadriť písomne na adrese Obecný úrad Dechtice, 919 53 Dechtice 488 alebo svoj písomný  názor, podnet alebo nápad osobne doručiť na obecný úrad.  Doručiť ho možno aj prostredníctvom elektronickej pošty na adresu  obec@dechtice.sk alebo sa zapojiť do diskusie na obecnom fóre na Facebooku –   https://www.facebook.com/dechtice/ .
Uzávierka Vašich podnetov, pripomienok a názorov bude 20. 5 2023. 
 

Zobraziť viac

Súvisiace články

Mohlo by vás zaujímať
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore