Kultúra a spoločenský životObecné oznamyZáhradkári

Výstava ovocia, zeleniny a kvetov 2022

Miestna organizácia Slovenského zväzu záhradkárov usporiadala vo štvrtok 15. septembra výstavu ovocia, zeleniny a kvetov. Takéto výstavy bývali v minulosti inštalované v kultúrnom dome. Protipandemické opatrenia v rokoch 2020 a 2021 neumožnili usporiadať výstavu v interiéri a tak sa organizátori rozhodli nainštalovať výstavu priamo na námestí.  Tento spôsob sa stretol u verejnosti s pozitívnymi reakciami a preto sa organizátori rozhodli pre exteriérovú výstavu aj v roku 2022 a rozšírili ju o slávnosť spojenú s poďakovaním za úrodu.  
Duchovný rozmer podujatia umocnil miestny farár Miroslav Kováč krátkou pobožnosťou a požehnaním tohtoročnej úrody. Potom sa k prítomným prihovoril starosta obce Karol Zachar a zaďakoval každému, kto prispel k realizácii tohto podujatia – zvlášť kolektívu záhradkárov na čele s predsedom Petrom Hlavatovičom,  autorke výstavy Alene Herrmannovej, dychovej hudbe Dechtičanka, spevokolu, členom DHZ Dechtice a v neposlednom rade detskému krojovanému súboru, ktorý pod vedením Štefánie Dankovej prekvapil verejnosť svojim programom.
Na záver prebehlo tradičné poďakovanie za úrodu v podaní účinkujúcich, odetých vo vzácnych dechtických krojoch a pohostenie tradičnými dechtickými koláčmi a vínom BLAVA z produkcie dechtických vinohradov.       

Zobraziť viac

Súvisiace články

Tlačidlo Späť hore