DH DechtičankaFašiangyKultúra a spoločenský život

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde…

…jedna z najznámejších a na Slovensku najrozšírenejších fašiangových pesničiek. Málokto však vie, že jej slová nie sú úplne pravdivé. Po správnosti nasleduje po Fašiangoch Veľká noc a presne sedem týždňov po Veľkej noci prichádzajú turičné sviatky. Počas fašiangov prevláda bujará zábava, organizujú sa svadby a zabíjačky. Hlavne posledné tri dni sú vyplnené zábavami a nadmerným hodovaním. Inak tomu nebolo ani u nás. Fašiangové obdobie sme už tradične zakončili víkendom plným hudby, tanca, zábavy a dobrého jedla.

O hudbu sa celý víkend starala Dychová hudba Dechtičanka, ktorá v sobotu podvečer hrala i do tanca v Kultúrnom dome. Zábava sa začala už o 19:00 hod. a pokračovala až do neskorých večerných hodín, kedy prišiel čas pochovať basu. Počas celého večera sa podávali výborné jaternice, klobásy a kapustnica. Ten kto prišiel, neoľutoval.

Víkend plný dobrej nálady spestrila aj MO Zlomený hrot, ktorá zorganizovala šípkarský turnaj v miestnom Pohostinstve u Šutiaka. Hráči začali na poludní a posledná „trefa do čierneho“ padla v neskorých nočných hodinách. V priebehu turnaja sa podávala kapustnica, jaterničky a tlačenka. Víťazi, David Kopšík (1. miesto), Roman Hutta (2. miesto) a Braňo Brandys (3. miesto) si odniesli trofeje a vecné ceny. Ako bonus bola zemiaková medaila, ktorú získal Juraj Rusnák.  

Najveselšie obdobie roka však strieda 40-dňový pôst. Ukončia sa všetky zábavy a svet sa vráti opäť na rok do starých koľají…

Zobraziť viac

Súvisiace články

Mohlo by vás zaujímať
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore