Kultúra a spoločenský životOstatné podujatia v obci

Dechtický guláš 2016

Obec Dechtice a DH Dechtičanka pripravili na sobotu 10. 9. 2016 tretí ročník, dnes už tradičnej súťaže vo varení guláša – DECHTICKÝ GULÁŠ.
Súťaže sa zúčastnilo 9 gulášových tímov. Vavrín víťazstva si odniesli UHROVCI v zložení Miroslava Hulmanová, Mária Uhrová a Vlado Uher.  Na druhom mieste skončili  speváci dychovej hudby Dechtičanka v zložení Marta Kopšíková, Milka Uváčková a Štefan Hutta. Bronz si odniesli poľovníci, ktorých reprezentoval Vlasto Gašpar, Milka Gašparová a Lukáš Hullman, ktorý pre tento tím vybojoval aj špeciálnu cenu – tortu pre najlepšieho jedáka gulášu.  Vzhľadom na minimálne bodové rozdiely vo výsledkoch, udelila porota v zložení Vdp. Miroslav Kováč, Bc. Karol Zachar, Rado Benedikovič a člernovia MDH RUBÍN zo Skalice,  cenu za štvrté miesto. Tú získal MAMA GULÁŠ TEAM za ktorý varili Gabika Mancová, Štefka Prvá a Bibiana Mancovičová.

Aby obecenstvo nemuselo na víťazné guláš čakať  hlade, uvarili usporiadatelia nesúťažný guláš, ale i držkovú polievku a halászlé z morských rýb – špecialita hlavného organizátora Pavla Mancoviča.
Výbornú atmosféru umocnila malá dychová hudba Rubín zo Skalice.

Videozáznam z akcie:
RHS

Fotogaléria:

 

Zobraziť viac

Súvisiace články

Mohlo by vás zaujímať
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore